niedziela, 20 listopada 2011

Fasolowy strzał przeciw kwasowy!

Fasola biała, a zwłaszcza popularna w Polsce fasola jaś ma zaskakująco silne właściwości zdrowotne! Chodzi głównie o zdolność do neutralizowania nadmiaru szkodliwych kwasów w naszym organizmie. Dlatego zwiększone spożycie fasoli jest wskazane w początkowym okresie diety wegetariańskiej. Nadmiar szkodliwych kwasów bowiem jest wynikiem m. in. spożywania produktów mięsnych oraz wysoko przetworzonych. 

Fasolę jem bardzo często i chętnie, bo wspaniale stymuluje pracę mózgu. Sprzyja sprawności procesów pamięciowych i szybkości przetwarzania informacji. W jej składzie znajdziemy fosfor, magnez, żelazo, wapń, a także witaminy A, B1, B2, PP. 
Jeśli połączymy ją z odrobiną potasu "pomidorowego", to uzyskamy wspaniały krem młodości i sprawności... :-)

Zapraszam na:

Fasolowy strzał przeciw kwasowy!Składniki:
250g białej fasoli
1/3 łyżeczki kolendry
1/4 łyżeczki hyzopu
1/4 łyżeczki kminku
3 - 4 duże pomidory czerwone
2 duże ząbki czosnku
woda źródlana
oliwa z oliwek extra vergirne bio hiszpańska lub włoska


Przygotowanie:
Fasolę płuczę dokładnie i moczę w wodzie źródlanej przez całą noc. Wody powinno być o połowę więcej, niż fasoli. Gotuję fasolę w tej samej wodzie i ze wszystkimi przyprawami. Gdy fasola będzie miękka, to dodaję do niej obrane ze skórki i pozbawione gniazd pomidory oraz wyciskam czosnek. Gdy pomidory znikną całkowicie, to wszystko miksuję blenderem. Oliwę dodaję na talerzu - kroplę lub dwie. 

Smacznego :-)

Brak komentarzy: