Przepisy organiczne i wegetariańskie

Uwaga! Wszystkie przepisy zamieszczane w tym blogu są przepisami autorskimi. Każdy zamieszczony tutaj przepis jest nowy i nie publikowany w książce "Kuchnia organiczna. Prosta, smaczna i zdrowa". Tym samym książka i blog wzajemnie się dopełniają!

Zapraszam do prostych i szybkich przepisów na zdrowe dania kuchni organicznej, wegetariańskiej, atakże wegańskiej. Wszystkie przepisy publikuję na stronie głównej, a linki do nich poniżej. 
Moje przepisy warto potraktować jako inspirację do własnych poszukiwań. Choć z zamieszczanych tu przepisów wyłania się kilka prawidłowości na temat przyrządzania niektórych produktów, to chciałbym, żeby każdy znalazł najlepszą dla siebie drogę do ulubionego smaku i konsystencji. Dlatego też osoby lubiące w kuchni samemu eksperymentować i modyfikować będą zadowolone, że moje przepisy można ulepszać. Osoby, które trzymają się sztywno co do grama każdego przepisu  mogą w kuchni organicznej poczuć zbyt duża przestrzeń swobody.
Wśród moich przepisów znajdują się takie, z których mogą skorzystać wegetarianie, a le także weganie, poza tym wszyscy dbający o pochodzenie organiczne produktów. 
Dla niektórych - dobrych produktów mogę stworzyć ciekawy przepis, który zaprezentuję na moich blogach. 
Niektóre dania prezentuję także na jednym z najpopularniejszych blogów Wirtualnej Polski www.danielzyzniewski.bloog.pl


1. Harira - zupa z Maroka (bezglutenowa, wegańska)


3. Zupa ogórkowa egzotyczna (bezglutenowa, wegańska)

4. Bigos wielkanocny (bezglutenowy, wegański)

5. Krem z porów (bezglutenowy, wegański)

6. Ryż na półsłodko (bzeglutenowy)


12. Pomidornica - mózgownica (bezglutenowa, wegańska)19. Pomidorowa słodycz potasowa (bezglutenowa, wegańska)22. Czerwony paralizator bakcyli (bezglutenowy, wegański)

23. Zupa dyniowa czyli słońce na talerzu (bezglutenowa, wegańska)
43. Dyniowa polska jesień (bezglutenowa, wegańska)

44. Bakcylobij jesienny czerwony (bezglutenowy, wegański)

45. Bakcylobij jesienny zielony (bezglutenowy, wegański)


47. Rolada słoneczna (wegańska)


49. Zupa wielkanocna (bezglutenowa, wegańska)

50. Polskie ziemniaki (bezglutenowe, wegańskie)Ponad siedemdziesiąt nowych, prostych i wyrafinowanych zarazem przepisów wraz z kilkoma tutejszymi w najnowszym wydaniu książki "Kuchnia organiczna. Prosta, smaczna i zdrowa." Zapraszam klikając zdjęcie, bo można ją pobrać w wygodnym formacie:

https://wolneebooki.pl/book/view/64